Pierwsza w Bielsku-Białej profesjonalna hala do gry w badmintona. Przygotowaliśmy dla Państwa cztery korty spełniające wszelkie wymogi do profesjonalnej gry w badmintona. Dedykowana do gry w badmintona wykładzina Tarkett Sports Speed ułożona jest na specjalnym, drewnianym ruszcie.

Proponujemy:

• indywidualny wynajem kortu do gry
  • trening indywidualny z instruktorem lub w mniejszych grupach zorganizowanych (2-4 osobowych)
  • trening grupowy z instruktorem badmintona (grupy 4-8 osób)
  • szkółka badmintona dla dzieci od 6 roku życia
  • zajęcia dla szkół – nasza oferta skierowana jest również dla szkół, w ramach uzupełnienia i uatrakcyjnienia zajęć lekcyjnych
  • oferta dla firm
  • uczestnictwo w amatorskiej lidze badmintona
  • uczestnictwo w cyklicznie rozgrywanych turniejach amatorskich

O Dyscyplinie

Gra dla 2 lub 4 osób, polegająca na przebijaniu lotki nad siatką przy pomocy rakietki; gra rozgrywana jest na punkty ( 21 punktów w secie, dwa wygrane sety). Gra w badmintona wymaga dużej sprawności fizycznej. Szczególnie potrzebne są zwinność i szybkość, ale także siła i wytrzymałość. Obecnie badminton jest najszybszą grą rakietową na świecie. Rekord prędkości lotki to 493 km/h. Najlepszymi zawodnikami są reprezentanci Chin, Korei, Indonezji, Malezji oraz Danii. Polskimi najlepszymi zawodnikami są Nadia Zięba i Robert Mateusiak, którzy mają na swoim koncie złoty medal Mistrzostw Europy (Szwecja 2012) srebrne medale ME (2010 Manchester, 2008 Herning) oraz zwycięstwo w prestiżowym turnieju Super Series w Hong Kongu w 2010 roku. Badminton włączono do programu Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

Skrócone Przepisy Gry w Badmintona

Rodzaje gier

• Pojedyncza (singiel) mężczyzn i kobiet
  • Podwójna (debel) mężczyzn i kobiet
  • Mieszana (mikst)

Punktacja

• Mecz trwa do dwóch wygranych setów do 21 pkt. (należy osiągnąć przewagę dwóch punktów – np. 22:20) – zarówno gry pojedyncze jak i podwójne.
  • Strona wygrywająca wymianę dodaje punkt do swojego wyniku. Strona wygrywa wymianę, gdy strona przeciwna popełnia błąd albo lotka przestaje być w grze dotykając podłoża w boisku strony przeciwnej.
  • Jeżeli strony osiągną wynik 29:29 to seta wygrywa strona zdobywająca trzydziesty punkt.

Serwis

• Serwuje się tylko sposobem „z dołu” (trzonek rakiety jest skierowany w dół, moment odbicia lotki musi być poniżej pasa).
  • Serwy wykonuje się na skos – z prawego pola serwisowego przy parzystej ilości punktów, z lewego przy nieparzystej.
  • W grach podwójnych serwować lub odbierać musi wyznaczona osoba.
  • Serwuje ta osoba, która wygrała poprzednią wymianę lub wygrała losowanie (początek gry).